Podsumowanie rundy jesiennej

Po krótkiej rundzie liczącej zaledwie 8 meczów, nie raz granych w wąskim składzie oraz bardzo udanym zakończeniu sezonu z nagrodami, podsumowaniem wyników oraz nakreśleniu celów w nadchodzącym czasie, przychodzi czas na podsumowanie dla szerszego grona.

REAKTYWACJA

Bieżący sezon to zawirowania w okół przywrócenia do życia naszej drużyny. Dzięki ciężkiej pracy oraz zaangażowaniu naszego zarządu klub wraca do gry startując w C klasie.

ORGANIZACJA

Ostatnie 3 miesiące to walka o jak najsprawniejsze działanie klubu. Dzięki zaangażowaniu wszystkich osób znajdujących się w klubie - działaczy, piłkarzy, kibiców - nie mieliśmy żadnego problemu by bez problemów trenować, rozgrywać mecze oraz integrować się, Dzięki naszym sponsorom wzbogaciliśmy się w nowe stroje, a dzięki pomocy ludzi związanych z klubem stadion rozwija się - nowe ławki, brama, kostka przed wiatą to dopiero początek zmian które u nas zachodzą.

TRENINGI

Klub wzmacnia się młodym trenerem który jednocześnie staje się zawodnikiem drużyny. Trenujemy mało - raz w tygodniu - lecz systematycznie. Co trening pojawia się raz mniej, raz więcej osób.

KADRA

Pomimo szerokiej kadry na papierze - 24 osoby zgłoszone - na meczach pojawia się ledwie garstka najbardziej zaangażowanych osób. Kontuzja Marcina Błaszczyszyna w pierwszej kolejce zdaje się być symbolem problemów kadrowych które spotykają nas w kolejnych meczach. Ale o tym dalej...

MECZE

Notujemy idealny start w rozgrywkach. W pierwszej kolejce pokonujemy wzmocnione w niebywałą ilośc zawodników drużynę z Ruska 4-2.
Podbudowaniu tym zwycięstwem meldujemy się w Proszkowie w... 10. Doznajemy porażki 2-5 z drużyną, która jak się okazało, została mistrzem jesieni.
Kolejne dwa pojedynki to potyczki derbowe z kolejno Kulinem oraz Budziszowem. Obydwa mecze wygrywamy w stosunku 3:0, zdobywając należne się nam punkty i potwierdzając swoje aspiracje do awansu.
O meczu z Zabłotem nie ma co pisać, gdyż wynik 3:0 w 7 i ostatniej minucie mówi wszystko.
Mecz szóstej kolejki przynosi nam mecz na szczycie. Spotkanie w Jarosławiu przegrywamy pomimo 1165416516516 ataków na bramkę rywala i nie wiele mniejszej ilości strzałów.
W ostatniej kolejce pierwszej rundy po dramatycznym meczu - kontuzje, końcówka meczu w 10 oraz cudowny comeback z 0:1 na 2:1 - wygrywamy z Przemościem.
W Rusku, na meczu rozgrywanym awansem z wiosny, pojawiamy się w 9... do gry zmuszeni są nasi dwaj kontuzjowani zawodnicy, którzy mieli być kibicami. Po bardzo ambitnej grze, walce, wygrywamy, rozgrywając nasz najlepszy mecz w całej rundzie.

Osobny akapit należy się zawodnikom wyróżniającym się w tej rundzie.
Zgodnie z statystykami słowa pochwały należą się:

- Robertowi Szkudlarkowi - za 5 zdobytych bramek - najwięcej w drużynie
- Adnrzejowi Lepiochin - za 3 asysty - najwięcej w drużynie
- Adamowi Błach oraz Grzegorzowi Kels - za największą ilośc minut na boisku.

Najlepszym zawodnikiem rundy wybrany został Robert Szkudlarek.

Osobne wyróżnienie wędruje do Grzegorza Fity za 100% obecność na treningach.

PLANY NA NAJBLIŻSZY OKRES

W kwestiach infrastrukturalnych, już w listopadzie rozpocznie się montaż oświetlenia na naszym boisku. Dzięki temu będziemy mogli częściej trenować, oraz chyba jako jedyni w Polsce, na poziomie C-klasy, rozgrywać mecze przy sztucznym oświetleniu na własnym boisku.

Cały czas poszukujemy wzmocnień. Zarząd oraz trener mają już pewne osoby na celowniku, ale szczegóły przedstawimy dopiero gdy wszystkie kwestie zostaną załatwione.

Okres przygotowawczy rozpoczniemy w styczniu, trenując prawdopodobnie dwa razy w tygodniu, rozgrywając 7 lub 8 meczów kontrolnych. Więcej szczegółów na ten temat pojawi się w swoim czasie, w osobnej informacji.

Wróble ćwierkają, że od wiosny wzbogacimy się o drużynę młodzieżową, lecz jest to sprawa tak nie jednoznaczna, że więcej szczegółów na razie nie zdradzimy. Zarząd z trenerem pracują ciężko.