ZWYCIĘSTWO W TURNIEJU O PUCHAR BURMISTRZA !!!!

2 sierpnia w Kulinie odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Środy Śląskiej. W turnieju udział wzięły drużyny z Kulina, Proszkowo, Jastrzębiec i Rakoszyc.

Wszyscy grali ambitnie, ostro, do ostatniego centymetra boiska ale jak zwykle fair. Ewentualne złe emocje były szybko tonowane :).

Turniej rozgrywany był systemem pucharowym przegrany z każdej pary gra o 3 miejsce, wygrani w finale o zwycięstwo.

W pierwszym meczu drużyna z Kulina uległa ekipie z Proszkowa 2:4. Nasza drużyna nie miała szczęścia w losowaniu i trafiliśmy na teoretycznie najsilniejszą drużynę Pogoń Jastrzębce. Mecz rozpoczął się od ataków drużyny z Jastrzębiec. Musimy przyznać, że rozgrywanie piłki wychodziło im nieźle i mieli w całym meczu nad nami przewagę. Nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji, tu musimy pochwalić naszego bramkarza Grześka, który uratował nas w kilku okazjach. Pod koniec meczu coraz częściej zagrażaliśmy bramce drużyny Pogoni. W końcu jeden z naszych kontrataków przyniósł sukces w postaci bramki Adama Kasprzyszaka, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym. W tym momencie Jastrzębce się otworzyły, postawili wszystko na jedną kartę. Klika minut przed końcem meczu zdobyliśmy kolejną bramkę po indywidualnej akcji Łukasza Pietryki. Wynik nie uległ już zmianie i mogliśmy świętować awans do finału.

W meczu o 3 miejsce Czarni Kulin przegrali 0:2 z Pogonią Jastrzębce.

W finale drużyna Zielonych zmierzyła się z ekipą z Proszkowa. Do meczu przystępowaliśmy zmęczeni trudami pierwszego spotkania. Od samego początku przejęliśmy inicjatywę i posiadanie piłki przeważało na naszą korzyść. Niestety jako pierwsi straciliśmy bramkę po błędzie w środku pola w sytuacji sam na sam Grzesiek musiał wyciągać piłkę z braki. Po stracie gola nie załamaliśmy się i dość szybko strzeliliśmy bramkę wyrównującą. Gola zdobył Robert Szkudlarek. Na rozstrzygnięcie wyniku musieliśmy czekać prawie do końca meczu. Klika minut przed zakończeniem spotkania w zamieszaniu w polu karnym przytomnie zachował się Krzysiek Pańczyk i zdobył zwycięskiego gola.

Warto dodać, że nie tylko drużyna została wyróżniona, ale również dwóch naszych zawodników. Najlepszym bramkarzem turniej został Grzesiek Kels, a piłkarzem Adam Kasprzyszak. Życzymy dalszych sukcesów.

Dziękujemy zawodnikom za zaangażowanie i ambitną walkę. Poniżej klasyfikacja turnieju.

1. Zieloni Rakoszyce

2. Iskra Proszków

3. Pogoń Jastrzębce

4. Czarni Kulin